P o d r ó ż e . . . . . te samolotami, autobusami, samochodami... i te w codziennym życiu... no i, oczywiście, podróże literackie, filmowe i muzyczne...
Blog > Komentarze do wpisu
raju nie ma, a pieklo jest na ziemi...

troche z lenistwa, a troche "ze stanu ducha"...

"Zwatpilem w istnienie Boga, ale nie watpie nawet przez chwile, ze jeszcze nikomu nie zaszkodzilo zyc tak, jakby On istnial naprawde.

Opuscila mnie wiara w niebo, ale wiem, ze pieklo jest, doswiadczylem go na sobie wielokrotnie. Jestem niemal pewien, ze nie ma w nim zadnego diabla - my sobie sami zupelnie wystarczamy."

Miroslaw Zulawski, Ucieczka do Afryki, Wydawnictwo "Twój Styl", Warszawa 2005, s. 74.

i o najgorszym ziemskim piekle... samotnosci...

"Chca zebysmy byli sami (...), bo mówia, ze samotnosc jest potrzebna dla osiagniecia swietosci. Zapominaja tylko, ze w samotnosci pokusa staje sie tym wieksza."

Carlos Fuentes, Aura, Wydawnictwo Literackie, Kraków 1974, s. 24.

niedziela, 10 lutego 2008, zfiesz

Polecane wpisy

  • Sahib vs. Sakib*

    Od zawsze zastanawiam się nad fenomenem bałkańskiego poczucia humoru, a uściśląjac czarnego humoru. Takiego nagromadzenia ironii, sarkazmu i nadzwyczajnego absu

  • ksiazka z automatu do kanapek...

    [nie lubie zapozyczac od- i cytowac innych blogowiczów, ale tym razem nie moglem sie powstrzymac. nie linkuje bo interesujaca mnie sprawa to tylko fragment wiek

  • skonczyc jak gówno...

    na dobranoc jeszcze maly cytacik znaleziony przypadkiem w notatkach (btw, dowiedzialem sie ostatnio, ze jestem dziwakiem, bo robie notatki z ksiazek. hmmm...;-)

Komentarze
Gość: Gałgankowa, *.eranet.pl
2008/02/24 21:05:07
Jakoś bym to inaczej nazwała. Ja się nie boje samotności i nie uważam by była ona piekłem- czasem może okazać się błogosławieństwem.
Osamotnienie to coś co mnie przeraża...
Nikomu tego nie życzę.
-
Gość: ania, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/04/20 14:50:20
opuszczasz sie zwierzaczku ;) , podczas twojej nieobecności przeczytałam blog to końca, więc musisz szybko zabrac sie do pracy ;)
-
Gość: , *.ssp.dialog.net.pl
2008/04/21 12:53:33
zwierzaczku.. gratuluję..